Oświetlenie uliczne w gminie Gniewkowo będzie wyłączane w nocy. Czy to jest konieczne dla ograniczenia wydatków?
Władze gminy Gniewkowo podjęły decyzję o wyłączeniu oświetlenia ulicznego w nocy, zaczynając od 30 września. Światła będą gaszone w godzinach od północy do 4 rano, co jest częścią planu zmniejszenia wydatków gminy.
Jednak nie we wszystkich rejonach wprowadzane będą te tzw. „egipskie ciemności”. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie wyraziła zgody na gaśnięcie świateł wzdłuż drogi krajowej nr 15. Jest to spowodowane faktem, że owa droga jest połączona z niektórymi miejscowościami i ulicami, które znajdują się na terenie gminy.
Urząd Miejski w Gniewkowie ma jednak plan na rozwiązanie tej sytuacji. Zamierza zlecić firmie ENEA prace, które umożliwią rozłączenie oświetlenia tych ulic i miejscowości, które są połączone z DK15. Proces ten będzie realizowany stopniowo, w miarę postępów prac – zapewniają urzędnicy.

Inowrocławscy ósmoklasiści świętują zakończenie edukacji podstawowej
Uczniowska wystawa inspirowana Janem Kasprowiczem na płocie SP10 w Inowrocławiu
Strażacy doskonalą taktykę działań gaśniczych w Qemetica Soda Polska S.A. w Inowrocławiu
Catherine Morland w Opactwie Northanger – literackie zawirowania i ironia!