Inowrocław jest miastem zdrowia – zrelaksuj się na Kujawach
Inowrocław jest nazywane miastem na soli. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ leży na ogromnym wsadzie soli. Bogactwo naturalne, jakim jest sól, wykorzystywane jest do dziś w celach uzdrowiskowych. Jeśli chcesz się zrelaksować na Kujawach, nie mogłeś trafić lepiej! Inowrocław słynie ze swych zbawiennych właściwości, jeśli chodzi o leczenie różnorodnych schorzeń i pozytywny wpływ na cały organizm. Inowrocław jest miastem zdrowia, czego potwierdzeniem mogą być miejsca, o których zaraz przeczytasz!
Park Solankowy
Jest to jedna z najważniejszych, a zarazem największych atrakcji Inowrocławia, ponieważ powierzchnia parku to 85 ha. Park powstał w 1876 roku. Na jego terenie leży 5 uzdrowisk, w których leczy się choroby układu krążenia, układu ruchu, a także reumatologii przy wykorzystaniu dobrodziejstw natury, jakim jest sól.
W 2001 roku wybudowano tu Tężnie Solankowe, które mają za zadanie wzmacniać odporność u osób zdrowych, jak wspomagać leczenie różnorakich chorób. Solanka jest pompowana do góry, a następnie spływa po tarninie, dzięki czemu unoszą się aerozole, które wpływają pozytywnie na cały Twój organizm. Wspomaga to leczenie górnych dróg oddechowych, jak również alergie i nadciśnienie tętnicze. Osoby, które potrzebują się zrelaksować, także powinny wybrać się w okolice Tężni Solankowych, ponieważ solanka wpływa również na stany ogólnego wyczerpania.
Park to nie tylko idealne miejsce na spacery i Tężnie Solankowe, u których szczytu jest taras widokowy na cały Park Solankowy i część Inowrocławia. Są tu także wydzielone ścieżki do jazdy rowerem.
Pijalnia Wód
Na terenie Inowrocławia znajduje się także pijalnia wód. Możesz w niej skosztować wydobywanych tutaj wód, takich jak Inowrocławianka, jak i lecznicza Jadwiga. Spożywanie Inowrocławianki jest dedykowane wszystkim, którzy prowadzą wycieńczający tryb życia, ponieważ zawiera ona ogrom składników mineralnych, które są niezbędne do normalnego funkcjonowania. Lecznicze właściwości posiada druga z wód, Jadwiga. Regularna konsumpcja tejże wody zwiększa wydzielanie soku żołądkowego, jak również pobudza pracę trzustki i wątroby. Zbawienny wpływ wód z pijalni potwierdzony jest przez naukowców.