Wystawa portretów „Dam Wyklętych”
Wybitne kobiety i zarazem więźniarki z Zakładu Karnego w Inowrocławiu zostały uwiecznione na obrazach.
W naszym mieście została zorganizowana niezwykła wystawa pt. „Damy Wyklęte”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zakład Karny w Inowrocławiu wraz z Delegaturą Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy. W naszym mieście w latach 1945-1955 znajdowało się bardzo ciężkie więzienie dla kobiet. Ostateczna liczba więźniarek nie jest znana do dziś. Do więzienia trafiały kobiety, które pracowały w ambasadach państw zachodnich, działały w konspiracji lub były w jakimś stopniu spokrewnione z osobami poszukiwanymi przez Urząd Bezpieczeństwa.
Wystawa nawiązuje do wizerunku dziewięciu kobiet, które dawno temu były więźniarkami w więzieniu w Inowrocławiu. Kobiety zostały uwiecznione na portretach. Prace zostały wykonane przez uczniów Liceum Sztuk Plastycznych we Włocławku. Prace przedstawiają takie kobiety jak: Irena Szajkowska, Maria Sobocińska, Ruta Czaplińska, Maria Szelągowska, Zofia Łuszczkiewicz, Wanda Minkiewicz, Stanisława Rachwał, Janina Wasiłojć, Lidia Lwow.

Inowrocławscy ósmoklasiści świętują zakończenie edukacji podstawowej
Uczniowska wystawa inspirowana Janem Kasprowiczem na płocie SP10 w Inowrocławiu
Strażacy doskonalą taktykę działań gaśniczych w Qemetica Soda Polska S.A. w Inowrocławiu
Catherine Morland w Opactwie Northanger – literackie zawirowania i ironia!