Policyjna akcja „Trzeźwy kierujący” zakończona
Za nami długi weekend, a to oznaczać może tylko jedno – zwiększony ruch na drodze. Z tego względu w poniedziałek, 15 listopada inowrocławscy funkcjonariusze policji przeprowadzili w mieście akcję „Trzeźwy kierujący”. Łączna suma przebadanych kierowców wyniosła 966.
„Trzeźwy kierujący” – policyjna akcja na drogach
Narodowy Dzień Niepodległości, który jest dniem wolnym od pracy, w tym roku wypadał w czwartek, dzięki czemu można było przedłużyć sobie weekend. Skorzystała z tego większa część społeczeństwa, co było widoczne gołym okiem, ponieważ ruch na drogach zwiększył się kilkukrotnie. Z tego względu przeprowadzono policyjną akcję „Trzeźwy kierujący”, do której doszło w poniedziałek, 15 listopada. Jej założeniem była kontrola kierujących, do której przystąpiło 966 osób. Tylko jeden kierowca prowadził samochód pod wpływem alkoholu, przez co stracił prawo jazdy. Pozostałe osoby były trzeźwe.
Policjanci apelują o rozwagę na drogach, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy warunki atmosferyczne mogą zmieniać się nagle.

Edukacyjna Gala w Inowrocławiu: Uznanie dla uczniów i nauczycieli roku szkolnego
Edukacja o bezpieczeństwie wakacyjnym dla uczniów w Inowrocławiu
Rewia Polskich Przebojów: Wspólne Śpiewanie i Radość!
Kurtyna wodna w Janikowie – idealna na letnie upały!